Mobilna echosonda Deeper – fajne rzeczy, które możesz zrobić z jej pomocą
Mobilna Echosonda Deeper
Jeszcze do niedawna echosonda była uważana za coś, na co pozwolić sobie może jedynie określona grupa wędkarzy. Mowa oczywiście o tych, którzy posiadają własną łódź oraz środki na jej utrzymanie. Łowienie z pomocą echosondy jest jednak, jakby nie patrzeć, nieco łatwiejsze i z pewnością pozwala zaoszczędzić sporo czasu na znalezienie ryb w danym akwenie. Ponadto, pozwala tworzyć mapy batymetryczne i lepiej poznawać dzięki nim dany zbiornik. Ale cóż nam po mapie jezior czy mapie rzek, jeśli nie mamy łodzi? Dziś pokażemy Wam, że wcale nie potrzebujecie łodzi, by mieć to wszystko. Wystarczy Wam mobilna echosonda Deeper .
Jak działa echosonda Deeper?
Coś, co jeszcze do niedawna wydawało się nie do pomyślenia, staje się faktem. Teraz możecie sondować dno z brzegu, bez konieczności posiadania własnej łódki i to aż z odległości nawet 100 metrów! Deeper Pro + posiada moduł Wi-Fi, który łączy się bezprzewodowo z telefonem za pośrednictwem specjalnej aplikacji o rozbudowanej funkcjonalności. Przekazuje na ekran naszego telefonu obraz odbitych od dna fal radiowych, które, wskazują nam głębokość, strukturę dna oraz znajdujące się nad nią ryby. Ale zacznijmy po kolei.
Mobilna Echosonda Deeper jest inna niż wszystkie. Całe narzędzie (akumulator zasilający, moduł odpowiedzialny za wytwarzanie fal radiowych, przetwarzanie oraz przekazywanie ich na ekran telefonu) mieści się w niewielkich rozmiarów kulce. Waży ona zaledwie 100 gramów. Mobilna echosonda Deeper jest dostępna w 3 wersjach: Deeper 3.0, Deeper Pro oraz Deeper Pro Plus. Jak już wspomnieliśmy, przekazuje ona bezprzewodowo obraz na ekran naszego telefonu lub tabletu za pośrednictwem modułu WiFi (lub bluetooth w wersji Deeper 3.0). Już rozumiecie? Mobilna Echosonda Deeper może znajdować się w wodzie nawet kilkadziesiąt metrów od nas, a my i tak widzimy, co dzieje się tam, pod wodą!
Sondowanie dna podczas łowienia z brzegu
Dzięki niewielkiej wadze i specjalnym uchwytom do wiązania żyłki/plecionki, możemy wyrzucać Deepera z pomocą wędziska (o odpowiednim CW) na znaczne odległości. Pozwala to sprawdzać strukturę dna w danych miejscach. Jest to nie tylko przydatne z punktu widzenia łowienia w jeziorze – najfajniejsze okazuje się bowiem łowienie z pomocą Deepera w rzece. Tam możemy wypuścić go z główki z nurtem i zbadać strukturę dna oraz występowanie ryb na uskoku. Uchwyty te pozwalają nam również zamontować Deepera przy łodzi, dzięki czemu może on pełnić funkcję tradycyjnej echosondy.
Odczyt łowiska w czasie rzeczywistym
Jak część z Was już zapewne się domyśla, Mobilna Echosonda Deeper została stworzona dla wędkarzy łowiących każdą metodą. Jednakże, jego bezprzewodowe właściwości powinni szczególnie docenić wędkarze spławikowi. Deeper może zostać umieszczony w strefie łowienia (chociażby wyrzucony za pomocą wędki i ściągnięty) aby w czasie rzeczywistym sprawdzać, czy w łowisko weszły już ryby. Obraz zostanie bezprzewodowo przekazany do naszego telefonu, a przy włączonym alarmie wykrycia ryby będziemy wiedzieli, kiedy zachować szczególną czujność – echosonda dźwiękiem powiadomi nas o obecności ryby w łowisku.
Łowienie z wywózki oraz łodzi lub kajaka
Kolejną zaletą stosowania bezprzewodowej echosondy Deeper jest możliwość podłączenia jej do burty naszej łodzi, kajaka, pontonu oraz… łódki zanętowej! To ostatnie jest z kolei świetnym rozwiązaniem dla kapiarzy, którzy teraz mogą bez problemu sprawdzać najlepsze miejscówki w łowisku. Deepera możemy umieścić przy łódce za pomocą sznurka. Bardziej profesjonalny okaże się jednak w tym wypadku specjalny, dedykowany uchwyt Deeper Flexible Arm, który możemy dokupić osobno. Następnie włączamy aplikację i umieszczamy echosondę Deeper w wodzie (włączenie następuje wtedy automatycznie). Od teraz możemy cieszyć się pełnym odczytem struktury dna i typowaniem najlepszych miejscówek do położenia naszego zestawu.
Tworzenie map batymetrycznych jezior i rzek
Niezwykle pomocną funkcją Deepera jest możliwość mapowania jeziora i rzeki. Tworzenie map batymetrycznych pozwala nam na wracanie nad dany zbiornik wyłącznie w najlepsze miejscówki. Umożliwi także dzielenie się ze znajomymi strukturą dna w najlepszych miejscach w danym akwenie. Co niezwykle istotne, od niedawna możemy cieszyć się stworzonymi mapami również na ekranie naszego komputera za pomocą aplikacji Deeper LAKEBOOK. Pozwala to studiować dany zbiornik w wolnych chwilach, niekoniecznie od razu, w trakcie łowienia. Funkcja tworzenia map batymetrycznych działa w tle, więc możemy tworzyć je korzystając równocześnie ze standardowego podglądu struktury dna i obecności ryb w łowisku.
Łowienie w trybie podlodowym
Deeper jest niezwykle praktyczny również, gdy przychodzi do łowienia statycznego zimą. Łowienie spod lodu z wykorzystaniem echosondy wydaje się rzeczą dość skomplikowaną z wielu względów, jednak z niewielkim i lekkim Deeperem wszystko staje się od razu prostsze. Wystarczy, że wrzucimy Deepera do przerębla, a w aplikacji włączymy funkcję łowienia spod lodu. Natychmiast otrzymujemy opcję podglądu łowiska w czasie rzeczywistym z dokładnym śledzeniem ruchów naszej przynęty. Mamy również opcję oznaczania przerębli, która pozwoli nam później wrócić do tych najciekawszych i najlepiej rokujących miejsc. Jest to niezwykle szybkie i proste rozwiązanie – zwyczajnie wrzucamy Deepera do przerębla, wyciągamy telefon z aplikacją i, jeśli miejsce okazuje się dobre, zarzucamy wędkę. Reszta jest już tylko kwestią krótkiego czasu, gdy na naszym zestawie zaczynają meldować się pierwsze ryby.
Jak sami widzicie mobilna echosonda ma wiele zastosowań. Te przedstawione powyżej to tylko część jej możliwości, a zwłaszcza te, które nam najbardziej przypadły do gustu. W kolejnych artykułach na naszej stronie będziemy rozwijać wątek korzystania z mobilnej echosondy, przedstawiając Wam jej poszczególne funkcje wnikliwie i obszernie.
Bestseller
-
Wytrzymałość
-
Właściwości pracy
-
Jakość wykonania
-
Konkurencyjność
-
Cena